UUDISED/TEATED
Metsatuka lasteaed

KOOLIPERE

Lingid

Tähistamaks Eesti Vabariigi aastapäeva käis Kodila koolipere Paide Ajakeskuses Wittenstein.
Ajakeskus on rajatud Paide Vallimäel asuvasse ordulinnusesse.
Vallitorni erinevatele korrustele on kujundatud erinevad ajajärgud Eestimaa ajaloost ja elu-olust.    Põnevust lisavad filmi- ja heliprogrammid, esemed, mida igaüks saab käes hoida, samuti endisaegsed rõivad, mida saab ka selga proovida. Aegade hämarusest tänasesse päeva viib korruste vahel liikuv lift. Liigume muinasajast taasiseseisvumisajastusse ja kogu programm oli huvitav täiendus koolitundides  õpitule.
Erilist elevust tekitas ürituse lõpuosa, mis viidi läbi õues. Õpilased jagati kaheks vaenupooleks, kõigile anti võitlusvahendiks pehmed mõõgad, täpsustati võitluse reeglid. Võitjaks osutus see pool, kellel õnnestus enda valdusse saada vastaspoole lipp. Oli tunda tõsist võidutahet.
Oli tore ja õpetlik päev.

Talvi Jusilo
Õpetaja